یک آسمان آبی با ابرهای تکه تکه شده که به سوی انتهای آسمان در حرکت بودند دیده می شد. و یک توپ بزرگ درخشان که از دست به هم دادن ستاره ها به وجود آمده بود آن وسط پارچه آبی آسمان بر خود می بالید که از همه بزرگتر است، از همه گرمتر و شاید هم از همه مفیدتر .او بیش از حد به خود می بالید . در روی زمین در میان سبزی چمن ها گلی سرخ در میان انبوه گل های زرد زندگی می کرد او هم بر خود مغرور بود چون فکر می کرد زیبا ترین و لطیف ترین گل دنیا است . در میان گل های زیبا کودکی زیباتر بازی می کرد و اجازه می داد باد آزادانه صورتش را نوازش کند.

ناگهان در آن موقع که همه چیز خوب پیش می رفت آسمان تاریک شد باد شدت گرفت ونا جوانمردانه به صورتش سیلی می زدو کودک به چشم خود دید که خورشید با آن عظمت و با آن همه تالولو پشت پرده سیاهی پنهان می شد . دختر بچه نمی دانست که چه اتفاقی دارد می اوفتد فقط نگاه می کرد و فقط نظاره گر نابودیه خورشید و پرپر شدن گل سرخ بود. او شاید جزء کوچکترین ها بود اما شکست بزرگترین ها را دید. خورشید گل سرخ نمی دانستند که شاید کسی هم پیدا شود که به ظاهر از خودشان بزرگتر نباشد اما می تواند آنها را پشت سایه خود پنهان کند ماه که صدها برابر کوچکتر از خورشید است توانست پرده سیاهای بر روی خورشید بیاندازد و آتش آن را برای چند دقیقه خاموش کند و ثابت کند که می تواند بزرگترین ها را هم شکست دهد.

اینها در زندگیه ما آدما عاقبت انسانهایی است که بسیار خودخواه هستند و نمی دانند که شاید روزی در برابر کسی که از خود او کوچکتر است نابود شود این نابودیه شخصیت است نه نابودیه جسم آدم ها.

/ 34 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ممل آمریکایی

سلام مرسی که سر زدی...منتظر حضور دوباره شما هستم...پايدار باشی.

ممل آمریکایی

هنوزم در پی اونم ..که ميشه عاشقش باشم ..مثه دريای من باشه .. منم چون قايقش باشم .. هنوزم در پی اونم که عمری مرهمم باشه شريک خنده و شادی ..رفيق ماتمم باشه ... هنوزم در پی اونم.. که عشقش سادگی باشه .. نگاهای پر از مهرش پناه خستگيم باشه .. ميگن جو ینده يابنده است .. ولی پاهای من خسته ست .. من حتی با همين پاهام ميرم تا حدّی که جا هست .. هنوزم در پی اونم که اشکامو روی گونه م با اون دستای پُر مهرش کنه پاکو بگه جونم بگه جونم ۰۰ نکن گريه منم اينجام ۰۰ بزار دستاتو توی دستام .. تو احساس منو ميخوای .. منم ای گل ترو ميخوام .. (جوووووونم عزيزوووومی )).. خدايا عشق من پاکه ..درسته عشقی از خاکه .. منم اون عاشق خاکی ..که از عشق تو دل چاکه.. هنوزم در پی اونم که ميشه عاشقش باشم .. مثه دريای من باشه منم چون قايقش باشم ..

امیر

سلام >>>>>>>>>>>>خوبی وبلاگ قشنگی داری مطالبت هم زيباست موفق باشی به وب منم سر بزن

manbishtarazizam

سلام دوست عزيز اميدوارم که حال خودت و خانوادت خوب باشه و شاد و سلامت باشی داستانت رو خوندم خيلی خوشکل بود اميدوارم روز به روز بيشتر داستان بگی<<<التماس دعا>>>

mohajer

سلام ! شرمنده که دير اومدم .. پيامتون رو تازه ديدم ...موافقم .. بزرگترين هار ا هم ميشه شکست داد اما به قيمتش .. زيبا مينويسيد .. غروب هم به روزه .. يا حق !!

mahmood

بازم سلام ! قبلی من بودم . دانشگاهم آدر س و اسم قبلی رو يادم رفته پاک کنم .. شرمنده ... حواس پرتی رو ميبخشيد .... يا حق !

باباعظیمی

بازهم سلام نازنينم...دوست خوبم شما ميتونی با اين ادرس ها اگه کاری داری مکاتبه کنيazimi_m@kashan.com وياazimi_m2002@yahoo.comوياazimi@sahelearamesh.com که راحت ترينش همون ادرس کاشان هست که نوشتم..وبازهم ممنون از حضور شما در سايت ساحل ارامش

سعید تو...

سلام ...مطلبت قشنگ بود...خوندمش...راستی ديگه سر نمی زنی بهمون...

shima

سلام وبلاگ خيلی خيلی قشنگی داری و مطالبتم خيلی خوبه خيلی قشنگ بود موفق باشی خوشحال ميشم به منهم سربزنی

poya

سلام مطالب قشنگی داری از همه مهمتر اهل دل و بارونی مگه نه . . . ؟