من و ما

angel6bar.gif
پولکهای دوخته شده بر پارچه سیاه آسمان که هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد، آنچنان مهربانانه بر زمینیان خیره شده اند که گویی سالهاست ما را می شناسند . لبخند زیبای ستاره آن قدر آشناست که انگار این همان ستاره ای است که با تولد من و تو به وجود آمده است . ستاره زندگیمان همان ظرافت و پاکی روز اول را دارد ، اما من چی! چرا او تغییر نکرده اما من تغییر کرده ام ؟
اسمم عوض شده ؟ نه! چهره ام هم که گویای همان کودکی من است. اما انگار قلب من عوض شده . دیگر قلب من به سفیدی روز اول نیست . این قلب سیاه من همان قلبی است که روز اول فرشته کوچولو آن را با دقت در درون سینه من گذاشت تا مبادا لکی بر آن بیوفتد. پس چرا این قلب من این قدر عوض شده ؟
خوش به حال ستارگان ، برای آنها دنیا همان طور هست که بوده . اما دنیای من با کودکی سالهاست که فاصله پیدا کرده . در کودکی قهرهایمان بیشتر از یک دقیقه طول نمیکشید و دوباره همه کینه ها رابا لبخند کودکانه به دور میریختیم و با دلی صاف دست های گرم همدیگر را می گرفتیم و بازی از اول شروع می شد . آن زمان خیانت فقط چند دقیقه دوام داشت ، دروغ به بیش از یک ساعت نمیکشید و مجبور بودیم برای آنکه وجدان خود را رام کنیم به حقیقت اعتراف کنیم هرچند که سرزنش می شدیم .
اما با گذشت زمان بزرگ تر شدیم اما دلهای دریایی ما کوچکتر میشد . قهر به بیش از یک روز ، خیانت یک هفته ، دروغ بک ماه و ... دوام داشت تا کینه ها را دوز بریزیم و دوباره مثل همیشه به روی هم لبخند بزنیم. و اکنون نیز با گذشت سالها فاصله ها زیاد شده ، زیادتر از اون چیزی که تصور کنیم . دیگر قهر عادی شده ، خیانت بازار گرمی دارد ، دیگر چیزی به نام وجدان وجود ندارد تا ما را از به گفتن حقیقت مجبور کند . واقعا چه چیزی تغییر کرد؟ مگر همین دستان من نبود که در کودکی دستهای گرم دیگران را به مهربانی میگرفتم .. مگر همین زبان من نبود که به گفتن دورغ هایم اعتراف کرد .. پس چرا الان زبانم یارای من نیست ، دستهایم آن مهربانی را ندارد ؟
اکنون نه من آن کودک همیشگی هستم و نه دنیا همان دنیای زیبای کودکی است.
اما ستاره ها همان هستند که بودند!


image51.gif

/ 27 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مکافات

سلام و فقط یک کلام.....ب روزم...یا حق

(¯`'·. فيروزه .·'´¯)

سلام انجل جون اگه عوض شديم کار خودمون نيست شايد تقصير دله شايدم عقلمون مقصره ولی خوب شدن ساده تر از بد شدنه امتحانش مجانيه راستی لينک من پس کو؟

homayoun

salam dooste khoobe web loge nviise man be web loget sar zadam jaleb boodesh badesham khastam begam midoonam ke sai mikoni web loge khoobi dahste bashi vali bayad bishtarsai koni man mailam ro dadam ke age khastee mail bzani kheil khoshhal misham biai o be bloge man sar bzani nazar bdee bedoonm az nazare shoma che tor boode

ashenaye_gharib

امروز نوای دلنشين پرندگان آوای موسيقی مهر است و صدای ترنم باران روی برگ درختان ارمغان رندگيست برای ما که بياموزيم سبز زيستن را

(¯`'·. فيروزه .·'´¯)

وای انجل عزیز نیم دونم چرزا ندیده بودمش مرسی عزیزم. مااااااااااااااچ اینم بابت معذرت خواهی خوبه؟ راستی اپ کردما دیدیش؟

شیدا

سلام وبلاگت قشنگ داره مرسی به من سر زديد منو خوشحال کردی موفق باشيد

علی

ستاره ها منجمدند، ستاره خانم! / انسان عوض میشه / همینه که هست / دوست نداری عوضش کن!

rOjin

سلام به روزم خوشحال ميشم بهم سر بزنی